Staff

Leadership Team

Mrs Sam Fearnehough

Executive Headteacher

Mr Charles Hollamby

Head of School

Mrs Wendy Scott

Deputy Headteacher

Mrs Caroline Hicks

Assistant Headteacher (EYFS/KS1)

Mr David Bradley

Assistant Headteacher (KS2)

Miss Naoimh Campbell

Phase Leader (Y3/4)

Teachers

Ms Ella Jade

Caterpillars (Nursery)

Miss Zoe Allsop

Dragonflies (Reception)

Miss Zaira Gunny

Ladybirds (Reception)

Miss Hazel Murray

Bees (Reception)

Mrs Natalie Ford

Y1PF (Mon – Wed)

Mrs Lorna Peverelle

Y1PF (Thurs – Fri)

Mrs Nicola Findler

Y1F

Mrs Sophie Taylor

Y2T

Miss Chanelle Serrano

Y2S

Miss Elizabeth Horn

Y2H

Mrs Fiona Bowen

Y3BG (Mon – Wed)

Mrs Faye Gillott

Y3BG (Wed – Fri)

Mr Steve Coles

Y3C

Ms Anne Downey

Y3D (Mon – Wed)

Miss Sameera Alam

Y3D (Thurs – Fri) [Supply]

Miss Naoimh Campbell

Y4C

Miss Abigail Fox

Y4F

Mr Benedict Wheeliker

Y4W

Mrs Sandra Wilson

Y5W

Mrs Rebecca Knight

Y5K (Mon – Tues)

Mr Richard King

Y5K (Wed – Fri)

Mrs Hannah Elliott

Y5EH (Mon – Wed)

Mr Matthew Harper

Y5EH (Thurs – Fri)

Miss Ella Clark

Y6C

Mrs Sally Brooksbank

Y6B

Miss Kate Smith

Y6SB (Mon – Wed)

Mr David Bradley

Y6SB (Wed – Fri)

Support

Mrs Sharon Boltruszko

Teaching Assistant

Mrs Kate Underwood

Teaching Assistant

Ms Rebecca Hobson

Teaching Assistant

Miss Kira Kennedy

Teaching Assistant

Mrs Karen Proctor

Teaching Assistant

Ms Ali Sandford

Teaching Assistant

Mrs Jo-Anne Hermitage

Teaching Assistant

Mrs Marie Jolley

Higher Level Teaching Assistant

Mrs Michelle Anson

Teaching Assistant

Mrs Helen Murphy

Teaching Assistant

Miss Elizabeth Hall

Teaching Assistant

Mrs Michaela Kessen

Teaching Assistant

Mrs Su Woolley

Teaching Assistant

Miss Sophie Gibbons

Teaching Assistant

Mrs Kate Bray

Higher Level Teaching Assistant & Forest School Leader

Miss Susan Samuel

Teaching Assistant

Mrs Louise Adam

Higher Level Teaching Assistant

Miss Candi-Jo Merry

Higher Level Teaching Assistant

Miss Danielle Brooks

Teaching Assistant

Mrs Jenny Green

Teaching Assistant [Volunteer]

Other Staff Members

Mrs Vicky Phillips

School Business Manager

Mrs Jane Parfitt

Inclusion Manager & SENDCo

Mrs Anna Reynolds

Senior Learning Mentor (Mon – Thurs)

Mr Robert Banner

Buildings Supervisor

Mr Kevin Wainwright

School Caretaker

Ms Wendy Heathcote

Receptionist

Ms Ann Jameson

Clerical Officer (Mon – Wed)

Mrs Theresa North

Clerical Officer (Wed – Fri)

Mrs Feona Garrett

Whole School Assistant (Mon – Wed)

Mrs Susie James

Whole School Assistant (Wed – Fri)

Mrs Zahid Tahir

Whole School Assistant

Miss Elizabeth Hall

Breakfast Club Supervisor

Mrs Joanne Gill

Welfare Play Supervisor

Miss Ramona Sava

Welfare Play Supervisor

Miss Laura Knaggs

Welfare Play Supervisor

Mrs Emma Doszczeczko

Welfare Play Supervisor

Mrs Donna Merry

Welfare Play Supervisor

Miss Shelley Eyre

Lunchtime Supervisor

Mrs Christine Rockliffe

Lunchtime Supervisor

Mrs Amy Bradley

Lunchtime Supervisor

Mr Carl Thomas

Lunchtime Supervisor

Mrs Hannah Lee

Lunchtime Supervisor

Mrs Elaine Storer

Lunchtime Supervisor

Ms Alex Morgan

Lunchtime Supervisor

Mrs Nazia Bibi

Cleaner

Mrs Debbie Seymour

Cleaner